1. Máte často problém s tým , kde začať s upratovaním? Existuje na to veľmi jednoduchý tip, ktorý odsúhlasili aj odborníci. Rozhodne je potrebné začať s obrovským vrecom na odpadky a samotnými odpadkami. Vyhoďte všetko, čo už nepotrebujete, niečo môžete zrecyklovať a niečo posunúť ľuďom, ktorý to nejako využijú.

 čistiace prostriedky.jpg

  1. Jedným z kľúčových bodov je používanie rôznych čistiacich prostriedkov a chemikálií. Veľa z nich je plných najmä toxických látok, čo robí zázraky, ale majitelia domov sú proti ich používaniu. Existuje celý rad netoxických čistiacich prostriedkov , ale kvôli ich miernejšiemu zloženiu je potrebné používať ich častejšie.

 

  1. Máte skrine plné látok a rôznych iných materiálov? Handry na čistenie auta, handry na drevo, handry do kúpeľne, handry do kuchyne či rôzne prachovky? Ale odborníci potvrdili, že stačí používať handru z mikrovlákien, ktorá slúži na všetky upratovacie práce a účely. Je ideálna aj na odstránenie fľakov zo zrkadiel a okien.

 

  1. Potrebujete niečo vyčistiť či vyumývať, ale neviete, kde začať? Začnite umývadlom – lesklý dres vyzerá jednoducho skvele a to vás motivuje k ďalšiemu upratovaniu. Potom pokračujte rúrou a sporákom a nakoniec si nechajte podlahu.

 

  1. Prevencia je lepšia ako liečba – to platí aj pri upratovaní a najmä pokiaľ ide o rúru či sporák. Pri varení čohokoľvek sa veľakrát stane, že niečo vyprskne a zašpiní varnú dosku. Najlepšie je umývať to hneď, pokiaľ mastnota nezaschne. Ak sa to už však stane, je potrebné využiť veľa čistiacich prostriedkov. Existujú však aj také, ktoré okrem toho, že mastné fľaky vyčistia, rúru či sporák aj ochránia.

 uterák s hubkami.jpg

  1. Veľa ľudí chce mať upratovanie čo najskôr za sebou. Problém však je, že si vytvoríte o niečo viac práce, keďže nedovolíte produktom poriadne fungovať. Po nanesení produktu počkajte tri minúty, aby mohol pôsobiť a až tak plochu utrite. Bude to jednoduchšie a efektívnejšie.

5/5 - (1 vote)