Pokiaľ ste už niekedy zariaďovali alebo inovovali váš interiér, či už išlo len o menšie zmeny alebo rozsiahlejšiu rekonštrukciu, určite ste sa v nejednom prípade stretli s dilemou, ako zvoliť tie správne prvky. Tieto by mali aspoň trochu odzrkadľovať súčasné trendy bývania, ale samozrejme i vzájomnú vizuálnu súhru a poskytnúť tak estetické bývanie. V neposlednom rade odrážať naše vlastné predstavy a štýl, s ktorým by sme boli spokojní. Rozhodne sme tak pri výbere a umiestňovaní  doplnkov vsadili aj na ich elegantné vlastnosti a prevedenie.

skleněné zábradlí

V nemálo situáciách sa táto úvaha určite týkala aj prevedenia schodiska alebo jeho bezpečnostného prvku, čiže zábradlia. Ak sa pozrieme do súčasnosti, schodisko spolu so zábradlím už dávno neplní len svoju prioritnú funkciu, ale stále častejšie sa hľadí predovšetkým na jeho vizuálnu stránku a dizajn. Tieto vlastnosti je možné ovplyvniť už i len výberom a následným umiestnením štýlového zábradlia z elegantného materiálu a skvelými vizuálnymi vlastnosťami.
Sklenene zábradlie je v tomto smere jasným favoritom a nie nadarmo sa stáva stále rozšírenejšou súčasťou nielen komerčných či kancelárskych, ale aj našich obývacích interiérov.

zábradlí skleněné

  • Sklenený materiál je originálny a známy svojimi estetickými a veľmi elegantnými vlastnosťami, ale ponúka aj iné vizuálne kvality, akými je priepustnosť svetla interiérom alebo tiež optické zväčšovanie priestorov. Takisto prináša schodisku istú ľahkosť a odvzdušnenosť. Tieto vlastnosti sa však nedotknú iba schodiska, ale aj jeho okolia a skrátka celého priestoru, kde sa schodisko s týmto špecifickým zábradlím bude nachádzať.
  • Zábradlie zo skla navyše nebude zbytočne schovávať ostatné prvky, nakoľko je číre a priehladné. Väčší problém nebude ani s jeho údržbou, prakticky stačí iba pravidelné prebehnutie mokrou handrou, prípadná nečistota zíde veľmi ľahko dole.

4/5 - (1 vote)