V živote nejedného muža sa skôr alebo neskôr môžu objaviť príznaky erektilnej dysfunkcie. Teda stav, kedy neprichádza k erekcii alebo je nedostatočná k uskutočneniu kvalitného pohlavného styku. A v takýchto prípadoch potom nevieme, ako veci vrátiť späť do normálu. Samozrejme poznáme tabletky alebo prírodné prípravky na erekciu, lenže pravdepodobne nás budú zaujímať aj spúšťače tohto problému a fakt, aby sme sa im dokázali v maximálnej miere vyhýbať. Lenže takýchto faktovo je veľa a príčina dokáže byť skutočne individuálna. No aj napriek tomu sa môžeme v danom smere pozrieť na najčastejšie úvahy, respektíve škodlivé faktory alebo riešenia, ako si udržať zdravie našej erekcie čo možno najprirodzenejším spôsobom.

Usmiaty muž, brada

Jednou z príčin je napríklad užívanie tlmivýchliekov alebo antidepresív. A áno, mnohé lieky majú aj vedľajšie účinky, medzi ktoré sa radí aj dotyčný problém s erekciou. Je ale ťažké byť v tomto smere špecifickejší, pretože takýchto liekov s dotyčnými vedľajšími účinkami existuje cca 200.

Podnikateľ, telefonát, stres

V nejednom prípade sú to aj psychologické faktory a hlavne stres. Asi u jedného muža z piatich je príčinou práve vec spojená s niektorým z emočných bodov, kedy však samozrejme nemusí byť na vine partnerka, ale napr. dopady  stresového alebo smutného obdobia, takisto slabá sebadôvera či strach zo zlyhania a podobne.
V skutočnosti sú silným faktorom aj alkohol, cigarety a u niekoho tiež drogy. Prakticky všetky omamné látky, čo sa podpisujú pod postupné poškodzovanie zdravej funkcie ciev a cievneho systému.
Je ale príčinou vzniku týchto problémov spravidla pribúdajúci vek? V skutočnosti ani nie vek sám o sebe, ako skôr postupné poškodzovanie kardiovaskulárnej sústavy, prípadne vznik  známych civilizačných ochorení ako vysoký krvný tlak, cukrovka, nadváha a podobne. Teda postupné ubúdanie fyzickej kondície a ďalšie príčiny organického charakteru.
 

5/5 - (1 vote)