Otázka, ktorá mnohých trápi je ako si posilniť imunitu, aby sme predišli nepríjemnostiam ako sú kašeľ, nádcha a kýchanie. Tieto príznaky nie sú však závažné, ale nie sú ani príjemné a keď sa včas neliečia, môžu nám pekne zavariť.
Prechladnutie
Prechladnúť môžeme veľmi ľahko, pretože sa prenáša kašľaním a kýchaním. Samozrejme tieto symptómy sa neprejavia hneď a my tak ani nemusíme vedieť, že sme prechladli. To môžeme zistiť až po niekoľkých hodinách. Ako však predísť, aby sme sa vyhli prechladnutiu a čo je príčinou prechladnutia? Skúsme nájsť odpovede.Vitamíny pre imunitu.jpg
Príčiny prechladnutia
Príčinou takého prechladnutia je nám veľmi známa. Závisí od našej imunity. Slabá imunita nám vznikne príčinou nedostatku vitamínov, ktoré nám v tele chýbajú a náš organizmus nezvláda brániť nás pred virózou. Za príčinu slabej imunity môžeme považovať aj tieto chladné dni, nízka teplota nám oslabuje náš organizmus, obzvlášť, ak neprijímame dostatok vitamínov z čerstvého ovocia a zeleniny.
Ako si posilniť imunitu?
Posilniť imunitu si môžeme spomínaným ovocím či zeleninou. Svoje miesto pri posilňovaní imunity a prevencii pri prechladnutí majú tiež nezastupiteľné miesto aj vitamíny v podobe esenciálnych aminokyselín. Látky akými sú vitamíny, musí náš organizmus prijímať pravidelne. Avšak nemali by sme to ani preháňať. Látky akými sú esenciálne aminokyseliny, predstavujú vitamíny, ktoré si náš organizmus nedokáže vytvoriť sám. Lieky na chrípku.jpgPreto tieto vitamíny získavame potravou alebo tiež z vitamínových doplnkov. Priznajme si však jedno, že väčšina z nás myslí na svoju imunitu, až keď je už neskoro. Preto by sme si mali dopriať vitamíny, ktoré potrebujeme a neriskovať to. Je naozaj podstatné, aby sme svojmu telu dodávali vitamíny, ktoré potrebuje. Potom sa môžeme ľahko vyhnúť nepríjemným virózam, ktoré nám často znepríjemňujú život.