Slovensko zasiahol ničivý vietor nazývaný víchrica Júlia. Stalo sa to, čo sa dalo očakávať. Pomaly polke centra dediny nešla elektrická energia. Nikto nevedel, čo sa stalo, ale všetci videli, že domáce spotrebiče im nefungujú. Mraznička, chladnička, či vysávač nešli. Človek si nemá ani ako obed ohriať, keď je hladný. Iba pri izbovej teplote. Horšie na tom celom je to, že aj radiátory ostanú studené, keď že dnes väčšina vykurovaní funguje len na elektrinu alebo čerpadlo.svetlá na šnúre

Nejaké životné skúsenosti?

Svokor aj s mojimi dvoma švagrami sa chystali ráno o pol štvrtej do práce. Už si nakladali veci do auta a vtom strašný rachot. Strom – jedlička sa zrútila na asfaltové ihrisko neďaleko ich domu. Švagor to videl v priamom prenose. Takéto ničivé účinky zanechal tento vetrisko. Stromy padalo ako hrušky ako keby nemali ani korene.
Väčšina ľudí túto smršť prespala, keďže najsilnejší vietor fúkal v noci. Ak máte dobré okná, tak nepočujete cez ne nič. Ani to ako fúka vietor a že je teda veľmi silný. Keď nechcete stratiť bývanie, možno by ste sa mali poistiť proti živelným pohromám. Dnes je to dosť žiadaný typ poistenia, ktorý by si mal zabezpečiť takmer každý človek.lampy pri okne
Naša domácnosť ostala od polnoci bez elektrickej energie. Manžel sa nemal ako pomaly vychystať do práce, keďže ráno bola všade tma ako v rohu a jeho telefón sa počas noci nenabíjal. Obliekal sa takmer na slepo a takisto si aj umýval zuby. Život bez elektriny by bol náročný. No, bol by na to človek pripravený, kdež to teraz sme museli zvládať situáciu tak ako bola. Tak ako sa stala. Niet žiadneho východiska, keď neviete o tom, že vám elektrina vypadne.
Žiť život vás nenaučí nikto. Musíte sa samy prispôsobiť svojim požiadavkám a spraviť si ho podľa svojich predstáv. Nie je na to žiadna predloha ani vzor, lež sa môžete inšpirovať druhými.

4.7/5 - (4 votes)