Na dovolenke by mali svietiť slnko, malo by byť teplo a voda v mori by mala byť príjemná. To všetko nájdete v Turecku. Jedine v tejto krajine, konkrétne na dovolenke Turecko – Belek last minute, zažijete tristo slnečných dní v roku. Tým nemyslíme, že v Beleku strávite rok alebo tristo dní. Keďže tu však slnko nesvieti iba šesťdesiatpäť dní v roku, existuje len malá pravdepodobnosť, že na svojej letnej dovolenke zažijete práve tieto dni. Omnoho viac pravdepodobné je, že vám bude slniečko svietiť počas celej doby.

Žena stojí na moste a sleduje žiariace slnko.jpg

Čo od dovolenky očakávať

Belek je milým a pokojným dovolenkovým rezortom. Väčšina hotelov ponúka návštevníkom all inclusive, kvalitnú stravu, výber z viacerých bazénov – vonkajšie aj vnútorné, wifi zdarma, wellness, viacero reštauračných zariadení, bary, kaviarne a non stop hotelové služby na izbách. Hotely patria k tým novším, pretože drvivá väčšina z nich začala vznikať až koncom deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia.

Turecko je celkovo známe svojimi rozsiahlymi golfovými ihriskami. Práve tento rezort, je však jednotkou pre všetkých milovníkov tohto športu. Ihriská tu nájdete aj priamo na plážach alebo v blízkych parkoch s nádhernou zeleňou, stromami a kvetmi. Nájdete tu aj bohatú ponuku vodných športov.
Belek je dobrou destináciou pre rodiny s deťmi. Prečo? Najmä kvôli čistým plážam a dobrému prístupu do mora.

Drevené kocky so slnkom a usmiatym smajlíkom položené v piesku.jpg

Základné informácie

Toto mesto leží necelých štyridsať kilometrov, smerom na východ, od omnoho väčšieho mesta Antalya. Pripravte sa na asi hodinový časový posun a vysoké teploty. Najmä v lete tu počasie človeka vôbec nešetrí. Ak však chcete podstatnú časť svojej dovolenky stráviť kúpaním v mori, horúčavy by pre vás nemali byť problémom. Ak sa rozhodnete letieť z bratislavského letiska, na palube lietadla strávite necelé tri hodiny. Ide o vzdialenosť okolo tisícsedemsto kilometrov.